Anfas Food Product- 19th International Trade Exhibition for food /ANFAŞ Gıda ürünleri - 19. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı


Visitors from different cities of Turkey and 58 countries of Middle East,Asia and Europe participated in ANFAS FOOD PRODUCT in which thousands of trademarks were presented to the customers.

In this sense it is proved that Anfas Food Product is an international organization and also it can create a huge market that serves to Europe,Asia and the Middle East.

Anfas Food Product 2011 was a successful event with the motivation it gave to our country and to the world moreover it could effectively meet the needs of exhibitors and visitors.Our aim for 2012 is 40.000 m² exhibition area,400 exhibitor companies and 45.000 professional visitors.This aim means that heart of sector will be beat at Antalya Expo Center between 15-18 February 2012.

Hope to meet you at a profitable exhibition

Antalya'da bu yıl 19'uncusu düzenlenen ANFAŞ Food Product Fuarı, ilginç gösterilerle başladı. Antalya Expo Center'de 4 gün sürecek fuarda yer alan 400 katılımcı firma standını 45 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor. 

Fuarın açılışını Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, Antalya Fuarcılık A.Ş. (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık birlikte yaptı. Açılış sonrası stantları gezen Vali Altıparmak ve Başkan Akaydın, yemek şeflerinin şovlarını da izledi.Birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı fuarda yağ sektörünün öncü firmalarından Sunar Grup, pastadan kıyafetli mankenleri ile fuarın en ilgi çeken firması oldu. Grubun kendi yağ ve ürünlerinden yapılan pasta kıyafetleri giyen mankenler, fuar alanına renk kattı. Stanttaki aşçıların ateşli şovu da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

2023 HEDEFİ 150 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin gıda sektöründe inanılmaz başarılar yakaladığını belirten Vali Ahmet Altıparmak, 10 yıl öncesine kadar 24 milyar dolar olan ihracat miktarının kısa sürede bu dinamik sektörde 65 milyar dolara ulaştığını açıkladı. 2023 projeksiyonunun 150 milyar dolar olduğunu belirten Vali Altıparmak, üreticiler ve zinciri sağlayanları, kendi sofralarında, kendi aileleri ile yemeyecekleri ürünleri vatandaşın sofrasına da göndermemeleri konusunda uyardı. Altıparmak, "Eğer hedefimiz kalite ve güvenli gıdayı sofralara ulaştırmak olursa sağlığı koruma anlayışı ile bizim ürünlerimize olan talep de artar" dedi.

4348 YEREL MARKET ZİYARETÇİ

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Anadolu, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerindeki oteller, restoranlar, fast- foodlar, barlar, kafeteryalar, pastane zincirleri, süpermarketler, gıda toptancıları üniversiteler, okul kantinleri, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar, orduevleri, yemek fabrikaları ve tüm yiyecek ve içeçek profesyonellerinin fuarda bir araya geldiğini söyledi. Migros, Özdilek ve Metro gibi zincir marketlerin de aralarında bulunduğu 4348 marketi ziyaretçi olarak ağırladıklarını belirten Çalık, İran'dan 17 farklı gıda kaleminden 26 firmanın satın alarak fuara katıldığına dikkati çekti.


Türkiye - Food & Beverage Manager İş İlanları


Federation of Food & Drink Industry Associations of Turkey